Rok čínskeho draka má optimistický charakter

Autor: Eva Krajmerová | 20.1.2012 o 10:28 | (upravené 20.1.2012 o 10:40) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  1303x

Rok v znamení draka je energeticky najsilnejším obdobím z celého cyklu čínskeho zverokruhu. Drak predstavuje podľa čínskej astrológie nevídané, hoci skryté sily prírody, ktoré ľudia od prvopočiatkov ctili. Z tohto dôvodu sa prisudzuje podľa čínskej astrológie roku 2012 mimoriadne dynamický pohyb a výrazné pozitívne zmeny.

Rok draka začína podľa čínskeho lunosolárneho kalendára  o pár dní, a to 23. januára 2012, kedy mu odovzdáva vládu ukončený Rok zajaca. Čínsky drak je  animistickým božstvom, okrem toho je v čínskej kultúre tiež symbolom vesmírnej energie. Drak  roku 2012 bude vodný. To znamená, že vesmírna energia bude skôr jinová ako jangová. Bude tiež skôr chladná ako teplá, skôr jemná ako tvrdá a prudká, skôr temnejšia než svetlejšia, bude miernejšia a menej agresívna. Ale o to bude mať trvalejšie pôsobenie a poskytne priestor pre rast a vývoj človeka a spoločnosti. Z vody všetko lepšie vyklíči, porastie a vykvitne.

Odborníci odporúčajú zaobstarať si pre seba, našich priateľov a blízkych predmety červenej, zlatej alebo aspoň zelenej farby, a to  pre naplnenie šťastia. Ľudia v znamení draka sa potom môžu tešiť na výraznú pozitívnu premenu. Osoby v iných znameniach sa povezú na vlne pozitívnej dračej energie.

Aké ste draky alebo akých poznáte drakov vo vašom okolí?
Platí, že nie je drak ako drak. Ľudia v znamení draka nemusia mať  vždy "dračí osud". Závisí totiž aj od toho, aký element nesie rok, v ktorom sa narodili. Starí čínski mudrci vypozorovali zákony pohybu energie a roztriedili rôzne energetické stavy do takzvaných piatich elementov "wu-sing" (drevo, oheň, zem, kov, voda). Z toho napríklad vyplýva, že ak sa narodíte  v Roku draka, ktorému vládne drevený element, za dvanásť rokov sa narodí človek v znamení draka ohnivého. Nižšie podľa ročníka narodenia nájdete, ktorý element vášho draka formuje:

Drevený drak: 1904, 1964, 2024, 2084
Ohňový drak: 1916, 1976, 2036, 2096
Zemitý drak: 1928, 1988, 2084
Kovový drak: 1940, 2000, 2060
Vodný drak: 1952, 2012, 2072

Hovorí sa, že deti splodené, resp. narodené v Roku draka budú silné osobnosti a do vienka budú mať prisúdený obovský balík šťastia a pohody. Preto sa mnohé Číňanky snažia práve v tomto období otehotnieť. Číňania sa na čínsky Nový rok, ktorý je 22. januára, obdarúvajú malými darčekami a suvenírmi. V čínskych obchodoch je však k dispozícii množstvo farebných suvenírov Vodného draka a na uliciach visia veselé lampióny v červenej farbe. V čínskych provinciách sa očakávajú  každý rok aj obrovské ohňostroje, ktorý majú mimochodom tiež čínsky rodokmeň.

Vážení, zabudnite na všetky tohoročné katastrofické horoskopy a tešte sa v intenciách čínskeho horoskopu z nadchádzajúceho Roku draka, ktorý na toto obdobie predpovedá výrazne pozitívne premeny v ľudskom živote. Každý z nás ich zrejme bude potrebovať. S optimizmom a nádejou  sa totiž oveľa lepšie žije, tvorí, pracuje - a tiež miluje.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?