11.11.2011 - želám si...

Autor: Eva Krajmerová | 11.11.2011 o 9:59 | (upravené 11.11.2011 o 10:07) Karma článku: 3,94 | Prečítané:  561x

Dnešok je ozvláštnený  magickým dátumom, takže vraj práve dnes by sme si mali dačo pekné želať - čo by sa nám mohlo azda aj splniť. Ja dodávam, že by to malo byť želanie skôr pozitívne a nie iba subjektívne. Jedno i druhé sa ľahko vysloví,  ale občas oveľa ťažšie definuje.

 EK

Subjektívne si želám jediné: zlepšenie svojho zdravotného stavu do takej miery, aby som sa na tomto svete mohla tešiť z prítomnosti mojich blízkych a priateľov čo najdlhšie.

Globálne si želám, aby ľudia na našej planéte čo najmenej trpeli, aby mali čo jesť a aby sa rešpektovali.

Dosť sa totiž aj v našich končinách udomácnil kastovnícky spôsob života. Vždy, dávno pred 89´rokom som si želala zmeny, ktoré by nás mohli posunúť kúsok za železnú oponu. Lenže Nežná revolúca, ako aj demokracia a trhový spôsob života priniesli so sebou plno „zákonov džungle". Chápem, že boj o prežitie má veľa podôb. U nás sa ale nehrajú na veľkých pánov už iba politici, celebritky a dosť často aj učitelia či lekári, ale aj úplne neznámi ľudia - často podnikatelia, ktorí sa akosi rýchlo dostali k veľkým peniazom.

Nedávno mi povedala jedna žena, ktorá stála na parkovisku za mojím Fordíkom, že: „Vy ste teda už riadna PANI, keď máte takú značku autíčka oproti mojej Dacii."

Pousmiala som sa a odvetila som jej, že toto „panské" autíčko som si kúpila za spiatočne vyplatený 3-ročný dôchodok z Českej republiky - lebo práve toľko som čakala, pokiaľ mi ho vybavili.

No vidíte, ani som sa nenazdala - a už ma táto milá pani strčila do „panskej kasty". Na základe môjho hodnotového rebríčka  by som však mala patriť do strednej vrstvy, vzhľadom na vysokoškolské vzdelanie a celoživotné  povolanie. Ale vďaka zmene režimu a neustálym reformám som sa dostala s necelými štyrmi stovkami dôchodku medzi zhlboka dýchajúcich  občanov našej republiky - najmä po finančnej stránke. Takže prehodnocujem svoje dnešné želanie: nech mi prinesie šťastie, lebo s ním sa kamaráti aj zdravie... a to ostatné. A toto všetko želám z celého srdca aj vám, milí priatelia!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?