Špekulatívna predmanželská zmluva

Autor: Eva Krajmerová | 29.4.2011 o 12:46 | (upravené 29.4.2011 o 12:54) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  819x

V súčasnosti  je už moderné a celkom bežné, že si budúci partneri uzatvárajú medzi sebou predmanželské zmluvy. Niekedy ale môže byť  takýto návrh dosť nečakaný, ba priam podozrivý, najmä ak niektorý z partnerov má nevšednú požiadavku typu - neželám si, aby sme mali  niekedy v našom spoločnom živote deti. Keby si náhodou otehotnela, rozvediem sa s tebou a nikdy ti nebudem platiť alimenty!

Po troch rokoch vážnej známosti a spoločnej domácnosti, žiadosti o ruku a vybavovania svadby prišlo toto všetko Klárke viac ako absurdné. Poznala vôbec svojho sošného Daniela? Veď to bol podľa nej taký pozorný a úžasný človek, ktorý ju nadovšetko miloval! Dokonca ju hnevali aj reči vlastnej matky, ktorá bola presvedčená, že Dano je vypočítavý psí čumák. Najprv totiž randenie mladých bolo niekoľko mesiacov akési nemastné-neslané, najmä zo strany tmavovlasého fešáka. Keď mu však Klárka oznámila, že náhle odchádza na polročnú stáž do zahraničia a že sa môže prísť za ňou kedykoľvek pozrieť, Dano zrazu obrátil, začal Klárke prejavovať otvorene a podľa mnohých až príliš okato svoje sympatie a lásku. Nuž, a po prvej návšteve sa k milej Klárke do Londýna hneď aj šikovne nasťahoval. Pravdaže, ani ho nenapadlo, aby sa tam čo i len brigádnicky zamestnal - vyhováral sa, že neovláda perfektne jazyk, hoci angličtina mu šla veľmi dobre. Okrem vysokej školy mal totiž vyštudovanú aj hotelovú akadémiu a niekoľko rokov vo svojom živote robil  čašníka. Takéto povolanie mohol robil aj v Londýne - ale on bol vždy príliš pohodlný a lenivý, takže  tam pol roka iba vegetil,  pravdaže prevažne na účet zamilovanej Klárky.

Keď sa naši dvaja zaľúbenci vrátili na Slovensko, Klárka  našla pre nich nielen pekný byt, ale Danovi zohnala aj zaujímavé zamestnanie, hoci spočiatku sa mu skoro žiadna z ponúkaných pracovných pozícií nepozdávala. Dano si vedel užívať, ale máloktorá práca mu vyhovovala. Lenže bol šarmantný spoločník a skvelý milenec, čo naša Klárka považovala vtedy za najväčšie priority v ich krátkom spoločnom živote.  Tak si spolu pekne ďalej  nažívali... dokonca ju Dano stačil požiadať aj o ruku, ale že svadbu naplánujú až o rok, s dostatočným predstihom.

Po dvoch rokoch dostal však zasa pre zmenu ponuku na stáž od svojho zamestnávateľa náš frajer Dano, tentokrát do Nemecka. Iba na tri mesiace, ale pravdaže, vraj môže Klárka za ním kedykoľvek prísť. Lenže ani jeden víkend sa to nášmu krásavcovi nehodilo, aby ho Klárka navštívila, vždy mal nečakane dajaký dôležitý program. A po návrate zo stáže jej oznámil svoju požiadavku s predmanželskou zmluvou...

Klárka nechápala. Jej mama a v podstate mnohí, ktorí Klárku a Dana poznali - čosi tušili. Dano podľa nich zrejme špekuloval, aby sa vyzul z možného manželstva. O dva týždne stretla  Klárkina kolegyňa milého Dana nečakane vo Viedni ruka v ruke s dajakou fiflenkou. Zamilovaný Dano ju vôbec nezbadal, a tak sa Mirka nenápadne za ním vybrala. Obaja zaľúbenci rozprávali nemecky.... Dano si našiel v Kolíne frajerku.

Viete si predstaviť zlomené srdce šarmantnej Klárky? Postupom času však pochopila, že ružové okuliare jej nedovolili pozerať  na Danov svet reálne. A že môže byť rada, že k ich manželstvu nakoniec nedošlo. Dokonca sa dozvedela od Danovej sestry, že takýchto vzťahov mal už milý Don Juan niekoľko a z každého po určitom čase vycúval, lebo mal chuť na ďalšie dobrodružstvo. Výhovorku si vždy dokázal nájsť priam bravúrnu.

A zazvonil zvonec - a nevydarenej  rozprávky je koniec. Predmanželská zmluva s absurdným dodatkom medzi Klárkou a Danom pravdaže nikdy neuzrela svetlo sveta, ako ani ich spoločné manželstvo. Ten sa po roku a pol  rozišiel aj s peknou Nemkou a  neskoro po tridsiatke si odišiel užívať do Dublinu. Vraj si tam našiel najprv prácu a neskôr aj oveľa staršiu bohatú priateľku, ktorá mu poskytla luxus, po ktorom Dano vždy tak veľmi túžil. Nuž, dôvody na partnerstvo môžu byť všelijaké - a na uzavretie predmanželskej zmluvy tiež.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?